Vývoj Lary Croft

29. prosince 2010 v 23:51 | Katashi


...aneb, jak se nám drahá Lara před očima měnila


Tomb Raider 1


První díl. Čtvercová grafika, Lařiny hranaté rysy. Každý nějak začínal.
Na svou dobu (1996) překvapila svou přelomovou 3D grafikou a pohledem ze 3.osTomb Raider 2
Díl druhý. Grafika je o trochu lepší. Lara je pořád stejně hranatá, ale konečně má vlasy takové, s jakými ji známe. Většině objektů se ještě nedostává 3D vylepšení a nepřátelé vypadají poněkud roboticky (ale to je na starých dílech má oblíbená věc :D ) 

Tomb Raider 3
Grafika je stále lepší, nové, zajímavé lokace, 
nové pohyby (běh, krčení)
Možnost zvolení si cesty (To mne samotného překvapilo, po dohrání Indie Vám naskočí globus s výběrem dalších lokací. Nehce se vám Do Londýna? Nevadí. Běžte do Pacifiku nebo do Nevadské pouště :)


Tomb Raider 4
Lara nám putuje do pouště. Grafika se zase lepší... Její tvář také získala něco víc na kráse, že ? :)
Je zde také tajemná "smrt" naší milované Lary Croft.


Tomb Raider 5
Grafika je téměř stejná jako u TR4, poslední díl "staré série" Lařiny rysy se poněkud zaoblují (víme které) Přibývají nové pohyby (koutoul z převisů a beden) a také předměty ( 
A nechybí ani mladá lara, za kterou můžeme hrát.


Tomb Raider 6
Změna. Stop. Konec staré série. Ale nazačátek nové. TRAOD je vlastně taková mezera mezi novou a starou sérií. Vývojáři dali Laře více "ghotic" look, události z TR4 nebyly ani objasněny.
Peibývá množství nových schopností, které si Lara musí "pěstovat" ( běh, šplh a ručkování jsou "časované") Velké množství zbraní. Možnost vedení dialogu, který může ovlivnit váš postup ve hře. Také se mžete prát ručně, nebo se tajně připlížit k nepřítel a zardousit jej. Také zde jemožnost v jedné části hry hrát za Kurtise Trenta. O jeho vztahu s Larou se dozajisté vedou ještě dnes vášnivé diskuze :D Tolik možností...a přesto nesklidila mnoho úspěchů. Jedna drobnost, která určitě zamrzí, je absence jejich klasických dvou pistolek. A pro "čechomily" : Lara se objeví také v Praze :) 

Tomb Raider 7
Začátek nové série. Noví vývojáři. Místo Core Design nastoupili Crystal Dynamics. Lara je nyní více realistická (no...i když...), její pohyby jsou ladnější, plynulejší. Už zase ale neumí běhat, zato se jí však vrátily její dvě pistolky, zajezdí si na motorce... Graficky je TR zcela na jiné úrovni než "stará série" Ne všem se však tento díl zamlouvá. Hra je oproti předchozím dílům jenoduchá, dohrajete ji cca 4-6 hodi
n a ani se nenadřete. Crystalové prostě vsadili spíše na grafickou stránku a akci, než na příběh, logické hádanky a o kouzlo, které jsme nacházeli ve staré sérii. Také malá připomínka : Lara neutáhne více než dva druhy zbraní, takže pokud jste yli zvyklí, jak ve starých dílech ( nebo speciálně TR6 - vždy mě fascinovalo, že do toho baťůžku narve tolik krámů ), že jste měli více zbraní, tak tafy vám to Lara prostě nedovolí. Prostě zahodí tu aktuální a veme si tu, kterou ji nutíte. Chytrá holka :) A také dostane magnetický hák. Ten využijete na ledaccos - přitahování nepřátel, předmtl, na přehupování propastí...) Moderní detí zaplesají, a příznivci starých dílů otřou slzičku. ( I tak jsem ale tento díl hrál nejčastěji ze všech )


Tomb Raider Anniversary
Grafika je o ždibec (no, tak větší kousek ždibce) lepší než v TRL, příběh je shodný s TR1. Pohyby jsou podobné jako v TRL, možná trošku přiklášlené. Místo magnetického háku má Lara kotvičku, která plní funkci stejnou. Avšak lara také může nyní s její pomocí běhat po zdech. Matrix je všude, ani Lara se mu nevyhne...
Také může oproti TRL skákat z vrcholků sloupů a střílení po nepřátelích má taky nějaké to vylepšení.

Tomb Raider 8
Grafika je zase o kus dál, vývojáři toho naslibovali hory doly, výsledek nakonec nebyl nijak výrazný. Prostředí je však hezky zpracované a semtám se i nějaká ta kytka o Laru ni otře, nebo se nějaké to bláto na ni uchytí ( tomu se říká to "dynamické a reálné prostředí - na které jsme se těšili :) ) Jelikož jsem však neměl možnost si tento díl nějak "vychutnat", nemůžu ani podat kvalitní názor :D

Tomb Raider 9
----------------------


                                                  

A jak že se tedy naše Lara postupem času měnila? 

imagebam.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miss-TR Miss-TR | Web | 30. prosince 2010 v 8:07 | Reagovat

Ahoj moc dík za komentář, máš pěkný blog :)

2 Raiderka Raiderka | Web | 31. prosince 2010 v 1:18 | Reagovat

Moc hezky zpracované! Dobře se to čte =)

3 JanulQa JanulQa | Web | 31. prosince 2010 v 14:58 | Reagovat

pěkný blog :) Laru mám ráda sam jsem hrála všechny díly :)

4 Katashi Katashi | Web | 31. prosince 2010 v 15:09 | Reagovat

[3]: tak to ti závidím :) Já jsem měl mžnost hrát jen  TR2, TR3, TRAoD, TR7 a TRA. Snad se někdy dokopu k tomu, abych si obstaral i další díly :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama